Šeštadienį Palangoje vienuoliktus metus iš eilės Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje rengia „Žaliąsias europiečių atostogas“. Šiais metais renginys „Žalios ir saugios europiečių atostogos 2019″ kviečia ir atostogaujant nepamiršti savo bei aplinkinių saugumo.

„Kai ruošiamės atostogoms, susikrauname du lagaminus. Į pirmąjį dedame daiktus, kurių reikės geram poilsiui: drabužius, akinius nuo saulės, knygas, kurias norėjosi perskaityti, bet vis nebuvo laiko. Jį imame su savimi. Į antrąjį, esantį mūsų galvose, supakuojame nebaigtus darbus, neatsakytus laiškus ir kitus rūpesčius. Jį norėtume palikti namie, nes tikrosios atostogos kaip tik ir prasideda, kai išsivaduojame iš kasdienių rūpesčių. Vis dėlto ne visi rūpesčiai duodasi supakuojami. Ir atostogaudamas niekas nėra apsaugotas nuo nemalonių netikėtumų. Visoje Europoje siekiame aukščiausių maisto ir geriamojo vandens kokybės standartų, tvarkome ir prižiūrime maudyklas, skirtingų šalių gelbėtojai, ugniagesiai, gydytojai ir teisėsaugos atstovai bendradarbiauja tam, kad kiekvienas europietis jaustųsi saugus kasdien. Ypač per atostogas. Raktas į nerūpestingas ir ramias atostogas – žmonių, kurie mus saugo, rankose. „Žalių ir saugių europiečių atostogų“ metu galėsime susipažinti su šiais žmonėmis ir geriau suprasti, kaip savo kasdieniu darbu jie prisideda prie visos Europos saugumo“, – sako Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius.

Centrinėje Palangos aikštėje visą šeštadienio popietę vyks pramoginės-edukacinės veiklos, bus galima susipažinti su skirtingomis tarnybomis: Lietuvos muitine, Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūra „Frontex“, Lietuvos kariuomene, Valstybės sienos apsaugos tarnyba, priešgaisrine gelbėjimo tarnyba, greitąja medicinos pagalba, daugiau sužinoti apie Europos sveikatos draudimo kortelę. Renginio metu bus galima pasigaminti suvenyrų iš natūralių medžiagų, pažaisti su žaidimais, kurie pagaminti iš antrinių žaliavų. Poilsiautojai galės išbandyti virtualiosios realybės pramogas, pasitikrinti žinias viktorinoje ir laimėti prizų.

Pavakare numatytas pėsčiųjų žygis per Palangą su sveikatingumo motyvuotoja Vlada Musvydaite. Žygio metu dalyviai ne tik aplankys gražiausias Palangos vietas, bet ir sužinos, kas yra taktiliniai žemėlapiai, kokių atliekų poilsiautojai daugiausia palieka Palangos paplūdimiuose. Gelbėtojai pademonstruos, kaip suteikti pirmąją pagalbą skęstančiajam. Pėsčiųjų žygio trasa tinkama šeimoms su vežimėliais ir augintiniais.

Vakare Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius kalbės apie nutrūktgalviškus nuotykius ir saugumą kelionėse. Keliautojus kalbins rašytojas Aidas Puklevičius. Po to – „Lemon Joy“ gyvo garso koncertas.

„Žaliosios europiečių atostogos“ Palangoje pirmą kartą buvo surengtos 2008 metais. Renginį organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

Šaltinis: ELTA

0

Leave a Reply