Trečiadienį į neeilinį Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdį atvykęs Valstybės saugumo departamento (VSD) atstovas Vaidotas Mažeika patvirtino, kad dalyvavimas Tarpparlamentinės ortodoksų asamblėjos veikloje, VSD nuomone, yra rizikos veiksnys nacionaliniam saugumui.

„Tai yra parlamentinis formatas, kuris, mūsų nuomone, yra išnaudojamas užsienio politikos tikslams įgyvendinti (…) Mūsų nuomone, parlamento narių dalyvavimas tokiame formate yra rizikos veiksnys nacionaliniam saugumui“, – teigė jis.

Paklaustas, ar Irina Rozova turėjo dalyvauti Tarpparlamentinės ortodoksų asamblėjos veikloje, VSD atstovas sakė negalintis atsakyti, bet patikino, kad sprendimą dėl Seimo narių komandiruočių priima Seimo valdyba.

„Šito komentuoti negaliu, tai nėra departamento kompetencija (…). Ar nutraukti bendradarbiavimą, sprendimą turėtų priimti politikai“, – teigė jis.

NSGK nariai oficialiai prašė atsakyti, „ar VSD yra žinoma apie Lietuvos Respublikos Seimo narės Irinos Rozovos dalyvavimą Tarpparlamentinės ortodoksų asamblėjos sesijoje Tbilisyje birželio 20-21 dienomis, kurios metu Rusijos Dūmos nario komunisto Sergejaus Gavrilovo provokacija sukėlė didžiulius neramumus ir protestus Sakartvele?“.

„Ar nėra požymių, kad Kremlius šią organizaciją naudoja, siekiant sumažinti savo tarptautinę izoliaciją, švelninti tarptautines sankcijas ir kaip platformą „rusiškojo pasaulio“ plėtrai?” , – klausia trys Seimo NSGK nariai.

NSGK nariai pažymėjo, kad dar praėjusią savaitę į Seimo narius kreipėsi Sakartvelo parlamento Europos reikalų komiteto vicepirmininkas Giorgi Kandelaki, ragindamas Lietuvos Seimą nutraukti ryšius su Tarpparlamentine ortodoksų asamblėja, kurios veikloje, praėjusį mėnesį sukėlusioje neramumus Tbilisyje, dalyvauja ir Lietuvos parlamentarė I. Rozova. Pasak Sakartvelo atstovo, šios organizacijos veikla tapo dominuojama Maskvos, o dalyvavimas jos veikloje tik padeda įgyvendinti Rusijos darbotvarkę.

Pasak NSGK pirmininko pavaduotojo Lauryno Kasčiūno, Kremlius intensyviai naudoja įvairias organizacijas ir tarptautinius formatus, siekdamas sumažinti savo izoliaciją, švelninti tarptautines sankcijas, kurti Kremliaus, kaip krikščioniškų vertybių gynėjo, iliuziją, tačiau Lietuvos politikų pareiga – būti budriems ir netapti priešiškos mums valstybės instrumentais.

Šaltinis: ELTA

Leave a Reply