Seimo valdančiųjų „valstiečių“ frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis sako, kad Seimas galėtų grįžti prie diskusijos dėl prekybos alkoholiu miestų kavinėse ir peržiūrėti atstumus. Tiesa, siekį atšaukti draudimą prekiauti alkoholiu paplūdimiuose R.Karbauskis vertina skeptiškai.

„Ką galime analizuoti, tai atstumus miestuose, lauko kavinėse. Vienintelis dalykas, kuris man kelia šiokį tokį klausimą, ar mūsų sprendimai yra visiškai pamatuoti. Bet jei šnekėtume apie pliažus, čia net minties negali būti. To sprendimo tikrai niekas neatšauks“, – žurnalistams sakė R.Karbauskis.

Pasak jo, būtent dėl atstumų klausimo „valstiečiai“ galėtų imtis iniciatyvos.

„Mes turime laiko, mes draudimus peržiūrėsime, kiek būtų paliesta, nes pokyčiai alkoholio vartojime yra labai teigiami, alkoholio vartojimas labai stipriai mažėja. Aišku, kad tas sprendimas dėl lauko kavinių dar neveikia. Dėl to galėtume šiandien atsižvelgti į tuo momentu išsakytus argumentus ir peržiūrėti atstumus“, – kalbėjo „valstiečių“ lyderis.

Nuo 2020 metų šalyje nebeliks nestacionarių alkoholio prekybos vietų, kurioms savivaldybės išduoda atskiras licencijas kurortinio sezono metu. Nuo tų pačių metų alkoholis nebegalės būti parduodamas paviljonuose. Jie bus išbraukiami iš prekybos alkoholiniais gėrimais vietų sąrašo.

Seimas 2017 metais taip pat pritarė R.Karbauskio ir Andriaus Palionio pasiūlymui nustatyti, kad neterminuota mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais licencija suteiks teisę aptarnauti pirkėjus ir lauko sąlygomis ne didesniu kaip 40 metrų atstumu nuo stacionariosios viešojo maitinimo vietos įrengtose aptarnavimo vietose.

Tiesa, Seimo narė Aušrinė Armonaitė siūlo atsisakyti draudimo alkoholiu neleisti prekiauti nestacionarioms kavinėms.

Šaltinis: Savaite.lt

0

Leave a Reply