Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį susitiko su Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) siūloma kandidate į vidaus reikalų ministres Rita Tamašuniene.
Pasak Prezidento vyriausiojo patarėjo Povilo Mačiulio, LLRA-KŠS sprendimas pakeisti Vladislavą Kondratovičių į R. Tamašiunienę buvo paremtas Prezidento pozicija, kad Vyriausybės sudėtyje turi būti ir moterų.

„Prezidentas žino, kad Lietuvos lenkų rinkimų akcija yra priėmusi sprendimą siūlyti šią kandidatę į ministrus. Tačiau sprendimą Prezidentas priims rytoj (trečiadienį – ELTA), gavęs oficialų premjero teikimą (…) Atsižvelgimas į Prezidento rekomendaciją, kad Vyriausybės sudėtyje būtų ir moterų“, – teigė P. Mačiulis.

Jam pritarė ir R. Tamašunienė. Ji teigė, kad partija atsižvelgė į premjero ir Prezidento rekomendacijas.

Paklausta, ar turi kompetencijos vadovauti Vidaus reikalų ministerijai, R. Tamašunienė teigė, jog visko galima išmokti, o ir turi kompetencijų tikrai ne vienoje srityje, susijusia su vidaus reikalų ministerija.

„Visko gyvenime reikia išmokti ir galima išmokti ir aš esu visą gyvenimą mokytis šalininkė. (…) Esu įgijusi ir patirties, ir kompetencijos, ir galėsiu realizuoti. Tai regionų plėtra, valstybės tarnyba, savivaldos stiprinimas. Tai tos mano žinios ir kompetencijos galėtų būti naudingos“, – teigė R. Tamašunienė.

LLRA-KŠS tarybos posėdyje oficialiai nutarta siūlyti Seimo narį Jaroslavą Narkevič į susisiekimo ministro pareigas, o Seimo narę Ritą Tamašunienę į vidaus reikalų ministro poziciją.
S. Skvernelis, po įgaliojimų grąžinimo paskirtas premjeru, per 15 dienų turi sudaryti ministrų kabinetą ir pateikti jį Prezidentui tvirtinti. Pasak P. Mačiulio, premjeras visą kabinetą pateiks jau šį trečiadienį.

Atsižvelgiant į valdančiųjų koalicijos sutartį, vietoje dabartinio susisiekimo ministro Roko Masiulio turėjo būti pasiūlytas LLRA-KŠS atstovas Vladislavas Kondratovičius, vidaus reikalų ministru – taip pat LLRA-KŠS narys Jaroslavas Narkevičius, kuris pakeistų Eimutį Misiūną, o žemės ūkio ministrą Giedrių Surplį siūloma pakeisti „socialdarbiečiu“ Andriumi Palioniu.

Šaltinis: ELTA

0

Leave a Reply