Seimo kanceliarija pradeda planuotus Seimo posėdžių salės ir Spaudos konferencijų salės įrangos atnaujinimo darbus, kurių pirmasis etapas truks iki šių metų pabaigos. Dėl atliekamų darbų Seimo veikla nebus sutrikdyta, spaudos konferencijos taip pat vyks įprasta tvarka.

2007 m. Seimo posėdžių salėje ir Spaudos konferencijų salėje sumontuota televizijos transliavimo įranga bus pakeista šiuolaikine. Todėl vaizdo signalas ir įrašai iš šių salių bus tinkami perduoti televizijos transliuotojams, kurių poreikių šiuo metu Seimo kanceliarija patenkinti negali. Šiuolaikinius vaizdo transliacijų kokybės reikalavimus atitinkanti įranga yra sumontuota tik Kovo 11-osios Akto salėje.
Atnaujinus įrangą Seimo posėdžių salėje ir Spaudos konferencijų salėje pirmieji kokybinius transliacijų pokyčius pajus socialinių tinklų vartotojai, juose stebintys Seimo veiklą.

Šiuo etapu atlikti darbų ir pirkti įrangos numatoma už 568 tūkst. eurų. Darbus atliks UAB „Propoint LT“, kurios pasiūlymas pasirinktas pagal mažiausios kainos kriterijų.

2020 m. pertraukos tarp Seimo sesijų metu taip pat numatoma atnaujinti Seimo posėdžių salės techninę ir programinę įrangą Seimo narių, Vyriausybės narių, Seimo posėdžių sekretoriato bei Seimo posėdžio pirmininko, Seimo svečių darbo vietose. Iš viso – 180 darbo vietų. 12 metų senumo įranga nebėra aptarnaujama gamintojų ir nebeatitinka šiuolaikinių reikalavimų, įskaitant kibernetinio saugumo iššūkius.

Priimant sprendimą dėl geriausio pasiūlymo atlikti šiuos darbus bus vertinami pasiūlymuose pateikti kokybiniai parametrai.

Šaltinis: ELTA

0

Leave a Reply