Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Antroje pensijų pakopoje kaupia per 1 mln. gyventojų, rodo naujausi duomenys.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, dabar aktyviai antroje pakopoje kaupia 1,132 mln., iš kurių beveik du trečdaliai tai daro pagal formulę 3+1,5. Nuo sausio 90,1 tūkst. žmonių nusprendė kaupti ne po 1,8 proc., o po 3 proc. nuo atlyginimo.

Liepos 1 d. duomenimis, per pusmetį antroje pakopoje aktyvų kaupimą sustabdė 204 tūkst. gyventojų. Lietuvos investicinių ir pensijų fondų asociacijos (LIPFA) prognozėmis, apie 60 tūkst. jų aktyvų kaupimą atnaujins paaiškėjus anuitetų įsigijimo sąlygoms.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis sakė, kad pensijų reforma siekta padaryti taip, kad tie, kurie kauptų, „kauptų bent jau pakankamai“. Jo teigimu, pensijų sistema tapo tvaresnė, bet pasigedo aktyvesnio profsąjungų vaidmens kaupimo sistemoje.

„Vertiname, kad pensijų sistema yra tvaresnė: panaikintas susipriešinimas, įvestos vienodos taisyklės, nėra skirtingų kaupimo režimų. Sistema sukūrė erdvę papildomai kaupti visai įmanomais būdais. (…) Sistema užtikrina bazinį kaupimą, bet sudaro sąlygas papildomai prisidėti visiems kitiems, tačiau profsąjungų vaidmuo kaupimo sistemoje galėtų būti ryškesnis“, – teigė L. Kukuraitis.

Šaltinis: (ELTA)

0

Leave a Reply