Šeštadienio vakarą Klaipėdos koncertų salės vasaros estradoje numatytas festivalio „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“ koncertas „Vasaros nakties muzika“ dėl permainingų pajūrio orų perkeliamas po patikimu stogu – į Klaipėdos koncertų salę.

Kaip jau skelbta, penktadienį per vieną valandą Klaipėdoje iškrito trečdalis mėnesio kritulių normos. Sinoptikai prognozuoja, kad antroje šeštadienio dienos pusėje pajūryje pradės lynoti.

Koncerte grosiančiam Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro simfoniniam orkestrui diriguos Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Robertas Šervenikas. Kaip solistas pasirodys vienas žymiausių pasaulio lūpinės armonikėlės virtuozų – italas Gianluca Littera. Muzikantas yra parašęs straipsnių ir knygų apie šį dar neįprastą mūsų koncertų salėms muzikos instrumentą.

Klaipėdoje G. Littera atliks Michaelo Spivakovsky Koncertą lūpinei armonikėlei ir simfoniniam orkestrui. Tai vienas iš nedaugelio kūrinių, parašytų specialiai lūpinei armonikėlei. Svečias taip pat atliks savo aranžuotą Niccolo Paganini Kapričą Nr. 24 lūpinei armonikėlei ir orkestrui.

Koncerte skambės ir Felixo Mendelssohno „Vasarvidžio nakties sapno“ ištraukos. Klausytojai išgirs ir Eduardo Balsio „Habanerą“, prieš 60 metų kompozitoriaus Palangoje parašytą Vytauto Žalakevičiaus filmui „Adomas nori būti žmogumi“.

Šaltinis: ELTA

0

Leave a Reply