Šaltinis: https://www.svaboda.org/a/30699157.html

Medžiagos tęsinys: https://news.tut.by/economics/691086.html

Vidaus reikalų ministerija atlieka Valerijaus Tsapkala „neteisėtos veiklos“ tyrimą. Pareiškimą parašė Turkijos verslininkas Sedat Igdeci, kadaise glaudžiai bendradarbiavęs su „Tsepkal“. Būtent Igdeji pastatė Tsapkala kotedžą.

O kai Tsapkala ėjo į prezidentūrą, jis buvo „sukompromituotas“.

NN uždavė Sedatui Igdeji keletą klausimų.

NN: Kodėl jūs nusprendėte iškelti šį savo santykių su „Tsapkal“ puslapį?

Sedat Igdezhi: Santykiai su Valerijumi Tsepkalo yra mano asmeninis verslas, neturintis nieko bendra su politika. Aš tik noriu, kad mano pinigai būtų grąžinti. Visi mano žodžiai, esantys pareiškime, yra užfiksuoti dokumentuose.

Užuot dėkojusi 1 milijoną dolerių, „Tsapkala“ nesumokėjo man nė cento už namo statybą Minske, nedavė pažadėtų projektų už 700 milijonų dolerių. Tiesiog mane apgaudinėjo. Per jį mano įmonių grupė ir aš praradau apie 15 milijonų dolerių.

Aš pastačiau namą 418 metrų atstumu, bet už jį negavau nė cento.

Praėjusiais metais pateikiau ieškinį Tsepkalui ir jo vyrams. Perskaičiau, kad jie jau rašo: Lukašenka užsakė iš Sedato. Aš myliu Lukašenką, bet nepažįstu jo asmeniškai, kodėl Lukašenka iš manęs ką nors užsisakytų?

NN: Gal KGB?

SI: Jie neskambino KGB. Niekas nepaskambino.

Tai grynai ekonominis reikalas. 2019 m. Rugpjūčio mėn. Aš kreipiausi į jį.

NN: Kaip baigėsi teismo procesas?

SI: Jei jūs kreiptumėtės į mane Turkijoje, pasakyčiau jums 100%, kad praradote. Kokių šansų turėtumėte, jei jūs ir aš pareikšti ieškinį Stambule? Nė vienas. Aš taip pat. Ir tai ne tik kas nors: aukštųjų technologijų parkas, padėjėjas prezidentui, buvęs ambasadorius JAV, nuotrauka su Clintonu … O kas yra Sedat Igdezhi? Na, 100 milijonų investuota į Baltarusijos ekonomiką, bet tai nėra Valerijus Tsapkala.

Perskaitykite tut.by tai, ką apie mane pasakė Tsapkala: „nesuprantamas turkas“. Atsiprašau, pasakysiu apie jį „šakalą“. Šis „šakalas“ kalbėjo apie mane kaip „nesuprantamą turką“.

Mano Osmanų šeima turi 850 metų istoriją. Šiandien aš esu šios šeimos galva! Baltarusijos pilietis esu nuo 2013 m. Kas aš esu, žinoma, kuris yra Valerijus Tsapkala, – ne.

Aš nenorėjau, kad paaiškėtų, jog Tsepkala išeina iš viešnamių mergaičių, to nenorėjau. Bet jo žmonės mane šantažavo.

NN: Kaip?

SI: Šantažuota per „Instagram“. Jie rašė, kad jei bent kartą pasakysiu ką nors blogo apie Valerijų Tsapkala, tai bus blogai ir man, ir vaikams. Kreipiausi į policiją.

NN: Ar norite susigrąžinti šį namą?

SI: Žinoma. Nesutinku dėl pinigų, noriu namo.

NN: Ar 1 milijono dolerių padėka „Tsapkal“ yra kyšis?

SI: visa tai yra kyšis. Taip, kyšis.

NN: Ar jūs tiesiai sakote, kad davėte kyšį?

SI: Taip.

NN: Ar nebijote dėl savo įvaizdžio, reputacijos?

SI: Kodėl aš bijau? Aš padariau oficialų pareiškimą. Tokia buvo tikrovė, jis mane apgavo. Turiu daug liudininkų. Aš neturiu ko bijoti, esu žmogus.

NN: Ar būsi laimingas, jei Tsapkala bus įkalintas?

SI: Kalėjimas-kalėjimas, man neįdomu. Noriu, kad jis išeitų iš prezidento rinkimų kampanijos ir išvyktų iš šalies. Man to užtenka. Jei taip atsitiks, aš paskeliu 10 avinų ir atiduodu juos žmonėms, bus atostogos.

0