Rugpjūčio 13-17 dienomis Vokietijos Štutgarto mieste vyks vienos iš prestižiškiausių ir didžiausių sportinių šokių varžybų pasaulyje – atvirasis Vokietijos čempionatas („German Open Championship 2019″). Šiais metais varžybos rengiamos 33-iąjį kartą ir jose dalyvauti užsiregistravo 2154 poros (4308 sportininkai) iš 60 pasaulio valstybių.

Priešingai nei oficialiuose pasaulio ar Europos čempionatuose, kur kiekviena valstybė turi teisę deleguoti tik vieną arba dvi geriausias poras, į Vokietiją gali vykti visi šokėjai, todėl neretai „German Open Championship“ vadinamas neoficialiu pasaulio čempionatu, kur susirenka visi geriausieji. Šiais metais Štutgarte vyks Pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) aukščiausios kategorijos „Grand Slam“ serijos suaugusiųjų klasikinių ir Lotynų Amerikos šokių reitingo varžybos, jaunimo ir senjorų pasaulio reitingo varžybos, o jauniai ir jaunučiai varžysis dėl nugalėtojų vardo.

Iš Lietuvos į Vokietiją iškeliauja 24 suaugusiųjų, jaunimo, jaunių, jaunučių ir senjorų šokėjų poros. Daugelis jų – Lietuvos nacionalinių čempionatų nugalėtojai, prizininkai ir finalininkai. Kartu su sportininkais išvyksta jų treneriai bei sirgaliai.

Pastaruosius penkerius metus Lietuva atvirojo Vokietijos čempionato medalių lentelėje užimdavo 8-10 vietas tarp maždaug 25 valstybių, kurios iškovodavo medalius. Daugiausiai medalių mūsų šalies sportininkai parvežė 2013 metais. Tuomet Vokietijoje buvo laimėti trys aukso, du sidabro ir vienas bronzos medalis bei komandų įskaitoje užimta trečioji vieta, iš karto po daugiausiai dalyvių deleguojančių Rusijos ir Vokietijos komandų. Lietuvos sportinių šokių federacijos (LSŠF) atstovai tvirtino, kad šiemet tikimasi kelių medalių komplektų ir linkėjo mūsų šalies atstovams sėkmės.

„German Open Championship 2019“ naujienas bei rezultatus bus galima sekti WDSF ir LSŠF tinklalapiuose bei „Facebook“ paskyrose.

Šaltinis: ELTA

0

Leave a Reply