Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis antradienį susitiko su „Lietuvos pašto“ atstovais aptarti galimybės teikti socialiai orientuotas paslaugas senjorams. Pasak R. Karbauskio, tokios paslaugos leistų ne tik artimiesiems stebėti senjorą, žinoti, kad jis yra periodiškai aplankomas, bet ir senjorai jaučiasi mažiau vieniši – su jais reguliariai pasikalba atvykstantis paštininkas.

„Prancūzijos pašte galima užsakyti pagyvenusių giminaičių aplankymo paslaugą, kur pašto darbuotojai kartą per savaitę, o susitarus – ir dažniau, aplanko atokiose vietovėse gyvenančius artimuosius ir pasidomi, kaip jiems sekasi, užduoda iš anksto sutartus klausimus, o paskui, paštininkas, gavęs atsakymus, kartu su savo pastebėjimais apie senolį, informaciją perduoda artimiesiems, kurie tą paslaugą užsakė“, – sako R. Karbauskis.

„Tai yra lankymo paslauga. Rytų Europoje dar nėra tokios paslaugos. Lietuva būtų pirmoji. Įgyvendinant mobilaus laiškininko programą atsiranda techninė galimybė šią paslaugą teikti“, – teigė R. Karbauskis.

Anot jo, Prancūzijoje tokios paslaugos užsakymas senjoro artimiesiems kainuoja 20 eurų mėnesiui.

„Finansavimo klausimas pats svarbiausias ir į jį turės atsakyti paštas. Tai apmokės žmogus, kuris ir užsisako paslaugą. Valstybė negalėtų šio dalyko padaryti (…) Prancūzijos pavyzdį galiu paminėti tai kainuoja dvidešimt eurų tokia paslauga“, – teigė R. Karbauskis.

R. Karbauskis teigia, kad tokia paslauga galėtų atsirasti nuo kitų metų.

Pasak jo, panašias paslaugas turi Suomija, Kanada, Japonija bei kitos šalys. Kalbant apie šių paslaugų naudą pabrėžiama, kad tokia paslauga naudinga senstančiai visuomenei, padeda vienišiems senjorams ilgiau savarankiškai gyventi savo namuose, padeda jiems kovoti su vienatve, o kartu leidžia laiku identifikuoti senolių poreikius ir iškviesti jiems būtiną pagalbą – pvz. gydytojus, socialinius darbuotojus.

R. Karbauskis pastebi, kad paslauga, kuomet pašto darbuotojas lanko vienišą žmogų, taip pat labai aktuali emigrantams, kurie dirba užsienyje ir negali dažnai lankyti savo senyvo amžiaus tėvų ar kitų giminaičių.

„Esame arčiausiai, aplankome visus adresatus Lietuvoje. Ypač kaimiškose vietovėse ir atitolusiose vietose. Mes turime arba vienokių, arba kitokių paslaugų su kuriomis važiuojame. Tai papildoma paslauga yra tik išplėtimas paties vizito. Esame tam pasiruošę (…) Pilnai įgyvendinama ir būtų naudinga“, – sakė „Lietuvos paštas“ direktorė Asta Sungailienė.

Šaltinis: ELTA

0

Leave a Reply