Tiesa, kuria žino kiekvienas žmogus vyresnis 25 metų. Per visą gyvenimą, atrodo, pagreitėja laikas. Prisiminkite vaikystę, kai atostogos truko amžinai, o dešimtmečius lankėte mokyklą. Dabar pažvelkime į praėjusius metus, jie nuo vaikystė skirėsi tuo kad, jie „praskriejo“ neįtikėtinai greitai. Kaip žinoma tiems, kurie yra vyresni nei 30 metų ir 40 metų, poveikis blogėja su amžiumi, o žmonėms, vyresniems nei 70 metų, metai gali praeiti kaip vieną dieną. Mums idomu „Kur dingo laikas?“. Vienas tyrimas parodė, kad jei esate 40 metų amžiaus, su sąlyga, kad gyvenate 80 metų, jūsų gyvenimas, atsižvelgiant į subjektyvią laiko patirtį, jau bus 70 proc. Tai viskas baisu. Laimei, jūs turite galimybę viską pakeisti.

Geriausias paaiškinimas yra tai, kad prisiminimai atrodo ilgesni, kai mūsų smegenys turi apdoroti daugiau informacijos. Vaikystė ir jaunatvė yra kupinos naujovių – pirmą kartą važinėdami dviračiu, pirmas romantinis pasimatymas, gavote darbą, – bet kaip mes senėjame, viskas tampa rutina. Galite tai patikrinti, prisimindami naujausias savo gyvenimo naujoves, pvz., Keliones. Sprendimas yra akivaizdus: daryti daug naujų dalykų. Keliaukite daugiau, jei galite, į nepažįstamas vietas. Išbandykite naujus pomėgius ir susitikite su naujais žmonėmis – jūs įtempsite smegenis, o rezultatas bus ilgesnis, platesnis ir prasmingesnis gyvenimas. Nedideli pakeitimai taip pat veikia: netgi keičiant maršrutą, kurį einate į biurą, skaitykite skirtingus romanus ar keisdami sumuštinio pirkimo vietą pietų metu, duos šiek tiek įtakos.

Bet naujovė gali užeiti pernelyg toli. Be to, visam gyvenimui reikia rutinos: jūs negalite kurti rimtų santykių ar judėti karjeros laiptais, jei visada keičiate draugus, sutuoktinius ar darbą. Štai kodėl budistų mokytojas Shinzen Young siūlo papildomą strategiją: išmokti medituoti. Net kelios minutės per dieną pagerins jūsų koncentraciją, ir kuo labiau sutelksite dėmesį, tuo daugiau informacijos jūsų smegenys suvoks bet kokios patirties metu, nesvarbu, kokia ji bus.

Jūs galite padaryti visą savo gyvenimą naujesniu. Jūs prailginate savo gyvenimą – be magiškų tablečių ar naujoviškų medicinos technologijų.

0

Leave a Reply