Vidutinė liepos mėnesio elektros energijos kaina „Nord Pool“ biržos Lietuvos kainų zonoje siekė 48,94 euro už megavatvalandę (MWh) ir buvo 9,6 proc. didesnė nei prieš mėnesį, tačiau dešimtadaliu mažesnė, palyginti su tuo pačiu praeitų metų laikotarpiu, pranešė „Lietuvos energija.“

Kaip teigiama pranešime, liepos mėnuo Lietuvoje buvo vidutiniškai 2 laipsniais vėsesnis nei pernai, o elektros energijos poreikis šalyje buvo 1 proc. mažesnis. Latvijoje ir Estijoje elektros poreikis buvo atitinkamai 3 ir 4,2 proc. mažesnis, palyginti su praeitų metų liepa.

Vis dėlto, anot „Lietuvos energijos“, vidutinė elektros kaina visose Baltijos šalyse buvo labai panaši: Latvijoje ji siekė 48,95 euro už MWh, o Estijoje – 48,92 euro už MWh. Latvijoje per metus elektros energija vidutiniškai atpigo 11,4 proc., o Estijoje – 10,5 proc. Per mėnesį elektros energija pabrango visose Baltijos šalyse – Latvijoje pabrango mažiausiai (8,7 proc.), o Estijoje brango labiausiai – 11,2 proc.

„Baltijos šalių elektros energijos rinka pulsuoja panašiu ritmu, o štai Švedijos ketvirtojoje kainų zonoje vėl fiksuojami dideli svyravimai – 34,8 proc. vidutinės elektros kainos šuolis, palyginti su tuo pačiu metu pernai. Elektros energijos kainų skirtumas tarp Lietuvos ir Švedijos liepą siekė 11,6 euro už MWh. Tikėtina, jog tokį didelį skirtumą lėmė vis dar mažesnė nei įprastai Estijos elektros energijos gamyba – palyginti su birželiu, ji dar smuktelėjo 2,8 proc.“, – pranešime cituojamas „Lietuvos energijos tiekimo“ Verslo sprendimų departamento vadovas Martynas Boratinskas.

Kaip nurodo „Lietuvos energija“, mažesnės elektros energijos gamybos apimtys Estijoje, greičiausiai, turės įtakos elektros kainai Baltijos šalyse ir rugpjūčio mėnesį. Kainoms įtakos taip pat turės mažesni nei instaliuoti elektros jungčių pralaidumai su Latvija ir Kaliningradu.

Kaliningrade visą rugpjūčio mėnesį bus vykdomas planuotas tinklų remontas, dėl ko 600 megavatų (MW) galios jungties pralaidumai bus ribojami nuo 0 MW iki 500 MW. 1350 MW galios jungties su Latvija pralaidumas bus apribotas iki 850 – 1150 MW.

Šaltinis: ELTA

0

Leave a Reply